Modulacja, kodowanie i przetwarzanie sygnałów w teleinformatyce

W dniu 20 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół Technicznych w Suwałkach odbyły się warsztaty, prowadzone przez dr hab. inż. S. Zielińskiego z Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej, w których uczestniczyła jedna z klas o profilu „technik teleinformatyk”. Celem zajęć było przybliżenie uczniom podstawowych pojęć dotyczących modulacji, kodowania i przetwarzania sygnałów ze szczególnym uwzględnieniem współczesnych systemów teleinformatycznych. Istotną cechą warsztatów był ich interaktywny charakter połączony z pracą własną uczniów, ugruntowującą nabytą wiedzę (ćwiczenia). Warsztaty, trwające 4 godziny lekcyjne, zakończyły się komputerowym testem sprawdzającym stopień nabytej wiedzy.