Do wspólnego odkrywania tajemnic otaczającego świata zaprosili dzisiaj, 8 grudnia, Politechnika Białostocka i Park Naukowo-Technologiczny w Ełku. Tym razem z ełckimi uczniami spotykał się Wydział Informatyki.

Najmłodsi uczniowie spotkali się ze studentami kierunku informatyka – z Koła Naukowego Mobilne Systemy Inteligentne. Studenci mają patent na konstruowanie robotów, które wygrywają zawody robotyczne. Natomiast wykładowcy Wydziału Informatyki wyjaśnią na czym polegają paradoksy i sofizmaty matematyczne oraz całki, różniczki, szereg Fouriera i fraktale. Dodatkowe atrakcje dla uczestników czwartkowego spotkania w Parku Naukowo-Technologicznym to prezentacja okularów Oculus Rift, gry wielkoformatowe oraz pokaz Linefollowers – roboty Lego.

Program spotkania 8 grudnia z przedstawicielami Wydziału Informatyki, początek o godz. 10:00:

1. zajęcia dla uczniów liceów – dr hab. inż. Sławomir Zieliński “Całki, różniczki, szereg Fouriera i fraktale – Czy da się tego posłuchać?”
  2. zajęcia dla uczniów gimnazjów – dr inż. Krzysztof Piekarski “Paradoksy i sofizmaty”
  3. zajęcia dla uczniów szkół podstawowych – przedstawiciele Koła Naukowego Mobilne Systemy Inteligentne:
  • Robot nasz towarzysz
    Karol Budlewski przedstawiciel Koła Naukowego Mobilne Systemy Inteligentne, Wydział Informatyki
  • Robot, co to jest i jak to funkcjonuje?
    Adrian Kryński przedstawiciel Koła Naukowego Mobilne Systemy Inteligentne, Wydział Informatyki

Już dziś zapraszamy na kolejne spotkania w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku w ramach cyklu “Odkrywaj z Politechniką Białostocką”:

• 17 stycznia 2017 r. (wtorek) – Wydział Architektury
  • 17 lutego 2017 r. (piątek) – Wydział Elektryczny